Kozlovice - Areál Na mlýně

Od roku 2004 prováděná na etapy rekonstrukce a výstavba kulturně rekreačního areálu kolem bývalého historického vodního mlýna, tzv. Šmířákova mlýna, v dolní části obce Kozlovice na Frýdecko-Místecku.

V první etapě byla naší společností pro soukromého investora provedena rekonstrukce samotného historického mlýna za účelem zřízení stylové restaurace a penzionu. Nejprve byla provedena sanace zdiva a roubené konstrukce v další etapě stavební úpravy a celková rekonstrukce krovu, který získal šindelovou střešní krytinu. Provedeny byly zcela nové rozvody inženýrských sítí, nové omítky, podlahové krytiny (keramické, dřevěné). V každém z pokojů bylo zřízeno sociální zázemí (provedeny nové obklady, dlažby, zařizovací předměty). Kompletně byla vybavena i nová kuchyně a výčep. Obnoveno bylo mlýnské kolo na horní vodu a okolí mlýna stylově upraveno. Součástí prací bylo i zřízení kamenného dláždění areálu a dřevěného venkovního posezení se samostatným výčepem, grilem a objektem provozního.

Součástí prací bylo i zřízení zcela nového hlavního přívodu elektřiny, vody a odpadů do areálu, obnova vodního náhonu. Dále pak zpevněné plochy a příjezdový most do areálu

V další etapě naše společnost provedla pro téhož investora výstavbu expoziční části - tzv. miniskanzenu. Původními tesařskými postupy byl zhotoven roubený objekt tzv. kovárny, obytného domu, bednárny, přístřešků pro zemědělské stroje a kaple sv. Floriána.

Další etapou stavebních prací byla výstavba samostatných apartmánových kapacit - chatek. Tyto objekty byly zřízeny jako novostavby s ocelovou konstrukcí, opláštěné dřevem, aby budily dojem roubených vesnických stavení se sedlovými střechami. Každá z chatek získala vlastní přípojky inženýrských sítí a vlastní sociální zázemí (koupelna, wc - provedeny obklady, dlažby, zařizovací předměty). Tyto chaty byly budovány ve 3 etapách z nichž poslední etapa stále probíhá. Součástí poslední etapy je i výstavba saunového a wellness centra.

Kozlovice - Areál Na mlýně Kozlovice - Areál Na mlýně
Kozlovice - Areál Na mlýně Kozlovice - Areál Na mlýně
Kozlovice - Areál Na mlýně Kozlovice - Areál Na mlýně
Kozlovice - Areál Na mlýně Kozlovice - Areál Na mlýně
Kozlovice - Areál Na mlýně  

Co děláme

Společnost šmíragroup a. s. se zaměřuje na tyto činnosti:

  • Stavebnictví a související služby
  • Reklama a marketing
  • Pivovarnictví
  • Hostinská činnost

Klademe velký důraz na uspokojení všech potřeb zákazníka.
Ručíme za kvalitu provedených prací a nabízíme mnohaleté garance.

Novinky

Uspořádali jsme golfový turnaj

2.07.2018

golfový turnajNaše společnost ve spolupráci se společností AUTOBEDY s.r.o. pořádala dne 23. 06. 2018 na hřišti v Šilheřovicích golfový turnaj.

Stavební činnosti

Kontakt

šmíragroup a.s.

Bořivojova 650/48
718 00 Ostrava - Kunčičky

Tel: +420 596 238 439
Email: office@smiragroup.cz 

IČ: 04670329
DIČ: CZ04670329

 

Copyright © šmíragroup a.s. | 2019 All Rights Reserved